İki Mavi

27.04.2014

- 05.10.2014

Şimdi; İki Mavi sergisinde Gonca Kaçıkoç Çelik’in takı tasarımları ve Melahat Yağcı’nın yağlıboya resimleri ile bahara hoş geldin diyoruz.

Gonca Kaçıkoç Çelik, Melahat Yağcı'nın İki Mavi sergisi davetiyesi
Gonca Kaçıkoç Çelik, Melahat Yağcı’nın İki Mavi sergisi davetiyesi

Gonca Kaçıkoç Çelik

1976 yılında Isparta’da doğdu. İstanbul Üniversitesi, İktisadi  ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat bölümünden mezun oldu. Özel sektörde, uluslararası şirketlerde pazarlama yöneticiliğini uzun yıllar sürdürdü.

Son 6 yıldır mücevher ve taş tutkusuyla başlayan bu yeni yolculukta, metale elle şekil vermek için Kapalıçarşı’daki  çeşitli atölyelerde sadekârlık eğitimi aldı ve çeşitli kurslara devam etti.

Sultanahmet ve Zekeriyaköy’deki atölyelerinde her gün farkı teknikler deneyerek tasarımlarını geliştirmeye devam ediyor. Cam Ocağı vakfında sıcak mine tekniği üzerine aldığı derslerle metale renk vermek için çalışmalarını sürdürüyor.

Melahat Yağcı

1997 yılında Prof. Ahmet Özol atölyesinde resim çalışmalarına başladı. Son dokuz yıldan bu yana da Doç. Tanju Demirci ile çalışıyor.

Bu süre içerisinde çeşitli karma sergilere ve yarışmalı sergilere katıldı. KASTAV resim yarışmasında ikincilik ödülü aldı.

Resimlerinde daha çok doğa çıkışlı soyutlamalar ve insan figürleri öne çıkmaktadır.

Aynı zamanda Güzel Sanatlar Birliği resim derneği ve Zekeriyaköy Sanat Grubu üyesidir.

Dört yıldır Silis Seramik Atölyesi’nde seramik çalışmaları yapmaktadır.

Etkinlik

Başlangıç:27.04.2014Bitiş:05.10.2014