Akla takılan, renge yansıyan

03.05.2016

- 16.05.2016

Şimdi; Akla Takılan Renge Yansıyan sergisinde Gonca Kaçıkoç Çelik takı tasarımları, Deniz Özmen yağlıboya ve suluboya eserleri ile hayata dokunuyorlar…

Akla takılan, renge yansıyan sergi broşüründen bir sayfa
Akla takılan, renge yansıyan sergi broşüründen bir sayfa

Gonca Kaçıkoç Çelik

1976 yılında Isparta’da doğdu. İstanbul Üniversitesi, İktisadi  ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat bölümünden mezun oldu. Özel sektörde, uluslararası şirketlerde pazarlama yöneticiliğini uzun yıllar sürdürdü.

Son 6 yıldır mücevher ve taş tutkusuyla başlayan bu yeni yolculukta, metale elle şekil vermek için Kapalıçarşı’daki  çeşitli atölyelerde sadekârlık eğitimi aldı ve çeşitli kurslara devam etti.

Sultanahmet ve Zekeriyaköy’deki atölyelerinde her gün farkı teknikler deneyerek tasarımlarını geliştirmeye devam ediyor. Cam Ocağı vakfında sıcak mine tekniği üzerine aldığı derslerle metale renk vermek için çalışmalarını sürdürüyor.

Z. Deniz Özmen

Z. Deniz Özmen Mimar Sinan Üniversitesi’nde Prof. Fuat Acaroğlu ile desen, Prodf. Kemal İstender ile resim okuma ve üslup eğitim programlarına katıldı.

Ömer Muz, Javid Tabatabaii ve Hicran Alioğlu’ndan suluboya dersleri, Natali Aydar ve Selçuk Fergökçe’den yağlıboya dersleri aldı.

Yağlıboya ve suluboya eserlerinde kendi çektiği fotoğraflardan da yararlanmaktadır.

Biri kişisel olmak üzere çeşitli karma sergilerde yer alan Özmen, halen ressam Selçuk Fergökçe ile atölye çalışmalarını sürdürmektedir.

Etkinlik

Başlangıç:03.05.2016Bitiş:16.05.2016